Rekolekcje paralotniowe – dzień 5: Poznanie prawdy

Najpierw zobacz:
Dzień 1 – Pustynia
Dzień 2 – Głos
Dzień 3 – Wielkie pragnienia
Dzień 4 – Idźcie i głoście

Wiele już mówiliśmy o łasce, jakiej doświadczysz gdy pójdziesz za Jezusem i tego, że On chce żebyś miała wielkie pragnienia. Dzisiaj warto przypomnieć sobie, że to nie oznacza nieustannej sielanki. Jezus nie ukrywał przed uczniami, że czekała Go śmierć na krzyżu i nie ukrywa też przed Tobą tego, że droga często będzie wyboista. To nie dlatego, że „Bóg tak chciał”, ale dlatego, że człowiek nie zaufał Bogu i zło zaczęło odbierać mu wolność. W takim świecie żyjesz i taka jest część prawdy, którą musisz odkryć, żeby nie żyć iluzją.

Wynika z tego, że nie będzie łatwo, bo wybór dobra będzie się musiał spotkać z oporem. Jeśli prawdziwie wybierzesz Jezusa, to z pewnością czeka Cię trochę nieprzyjemności na tym świecie, ale czeka Cię też Jego opieka, Jego czuła obecność, Jego miłość i Jego zbawienie. Jezus chce Ci dziś powiedzieć, że warto! To jest druga część tej prawdy i nie jest mniej ważna.

Z czasem odkrywać będziesz też, że nie wszystko w Tobie jest idealne. Nie potrafisz kochać tak jak byś chciała, nie umiesz trzymać się swoich własnych postanowień i naprawić świata swoimi siłami. To kolejna ważna prawda, bez której nie uda Ci się zmierzyć z rzeczywistością. Ta prawda jest jednak zarazem dobrą nowiną, bo oznacza, że jesteś zmuszona zaufać Bogu, oddać Jemu kontrolę, powierzyć Mu siebie i swoich bliskich, swoje decyzje, marzenia i plany. A On już zrobi z tego odpowiedni użytek.

Pośród trudnych prawd do odkrycia jest jednak jedna najważniejsza. Jezus mówi o sobie, że jest Drogą, Prawdą i Życiem. Jeśli więc kiedykolwiek znajdziesz się w momencie, że nie wiesz dokąd iść, nie wiesz jak postąpić i nie umiesz poradzić sobie z tym co Cię spotyka, tylko On jest odpowiedzią na wszystko. On jest Prawdą, która jest ponad wszystkie prawdy o Tobie.

Z przyjęciem jakiej prawdy masz największy problem?

Czy widzisz odpowiedź miłości, jaką otrzymujesz od Boga na każde zawirowanie w Twoim życiu?

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni. Obecnie mieszkam w Poznaniu i zajmuję się duszpasterstwem powołań.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Paralotnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *