Między kobietami

Dzisiaj świętujemy nawiedzenie Elżbiety przez Maryję, czyli spotkanie dwóch niezwykłych kobiet, pomiędzy którymi tak wyraźnie czuć powiew Ducha Świętego.

Elżbieta dzięki Jego mocy odkrywa tajemnicę bezpośredniej Bożej interwencji w historię Zbawienia i rozpoznaje Mesjasza w maleńkim jeszcze dzieciątku pod sercem Maryi. Maryja zaś przepełniona radością, miłością i pokojem, wyśpiewuje Bogu pieśń uwielbienia, choć sytuacja, w której się znalazła nie była ani prosta ani dla niej zrozumiała. Serce Jezusa, choć w tej scenie jeszcze maleńkie, już bije mocno i łączy te dwie kobiety tak bardzo oddane Bogu.

Dzisiejsze święto zgrywa mi się doskonale z pierwszym dniem nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego i zgrywa się też doskonale z rekolekcjami dla kobiet, które będę miała zaszczyt poprowadzić w parafii Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu już w następną niedzielę. Ich tytuł to „Zmartwychwstanie Serca”, bo będziemy próbowały przyglądać się temu w jaki sposób nasze serca mogą być coraz bardziej podobne do Serca Jezusa i jak sprawić, by nasze życie było pełne Ducha Świętego. Towarzyszyć nam będą kobiety Ewangelii, z którymi już od dziś możecie się spotkać również w ramach przygotowań do rekolekcji na grupie USB na Facebooku. Do zobaczenia 🙂

O Ewa Bartosiewicz

Trafiłeś na blog archiwalny. Więcej o mnie przeczytasz na obecnym blogu: https://spojrzenieserca.pl/o-mnie/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Spojrzenie na Boga, Zaproszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *