Rekolekcje paralotniowe – dzień 6: Rozesłanie

Najpierw zobacz:
Dzień 1 – Pustynia
Dzień 2 – Głos
Dzień 3 – Wielkie pragnienia
Dzień 4 – Idźcie i głoście
Dzień 5 – Poznanie prawdy

Nasze rekolekcje dobiegają końca i Bóg pragnie Cię teraz wysłać w świat z doświadczeniem jakie otrzymałaś. Twoja pustynia może się okazać miejscem, na którym wyrosną piękne kwiaty i owoce. To nie zadzieje się jednak samoistnie. Św. Tomasz z Akwinu mówił, że „łaska buduje na naturze”, co oznacza, że potrzebna jest współpraca tego co ziemskie z tym co Niebieskie.

Poleganie tylko na własnych siłach zaprowadzi Cię ostatecznie do frustracji i zawiedzenia sobą. Jeśli jednak będziesz czekać ciągle na znaki i cuda z Nieba, to w pewnym momencie nieuchronnie stracisz wiarę. Bóg potrzebuje Twoich sił, Twojego głosu, Twoich emocji i Twojej wiary, by działać skutecznie w świecie. Dlatego chce Cię posyłać do bardzo różnych miejsc, by kontynuować swoje dzieło stworzenia i zbawienia. Uświadom sobie jakiej ogromnej wartości w tej perspektywie nabiera Twoje życie! Skoro dzisiaj to czytasz, to znaczy, że Bóg już wiele uczynił, byś znalazła się właśnie w tym miejscu i pragnie dalej współtworzyć z Tobą przyszłość.

Bóg nie posyła Cię jednak w pojedynkę. Apostołów wysyłał po dwóch, a potem jako wspólnotę, która po zmartwychwstanie poszła na cały świat. Zobacz osoby wokół Ciebie, z którymi Bóg skrzyżował Twoje drogi. Żadne spotkanie nie jest przypadkowe i przemienia Cię stopniowo ucząc miłości. To właśnie do tych osób wrócisz po pobycie na pustyni. To z nimi będziesz dalej budować swoje życie.

Poczucie bycia posłaną, jako część Boskiego planu dla wszechświata, to najwspanialsze uczucie, jakiego może doświadczyć uczeń Jezusa. Zanim to się jednak zadzieje, musisz dogłębnie przeżyć wszystkie wcześniejsze kroki – doświadczyć Bożej miłości, przyjąć prawdę o grzechu i słabości, odnaleźć w sobie wiarę i nadzieję. Jeśli chcesz przy którymś z tych punktów zatrzymać się dłużej po rekolekcjach, tak właśnie zrób.

Do jakiej jednej konkretnej rzeczy czujesz się posłana po tych rekolekcjach?

Jeśli jesteś gotowa, powiedz Panu Bogu „oto ja, poślij mnie” i pozwól Jemu, by posłał Cię dokądkolwiek zechce.

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni, potem mieszkałam w Poznaniu i zajmowałam się duszpasterstwem powołań. Obecnie uczę informatyki w jednym z warszawskich liceów.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Paralotnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *