Rekolekcje paralotniowe – dzień 4: Idźcie i głoście

Najpierw zobacz:
Dzień 1 – Pustynia
Dzień 2 – Głos
Dzień 3 – Wielkie pragnienia

Życie w pełni nie oznacza tylko przyjmowania nieograniczonej łaski Boga, ale wiąże się też z posłaniem, by uzdrawiać chorych, wskrzeszać umarłych i wypędzać złe duchy. Wbrew pozorom to zadanie dla każdego! Często do uzdrowienia drugiego człowieka wystarczy obecność i życzliwy uśmiech, do wskrzeszenia z martwych dobre słowo i pomocna dłoń w potrzebie, do wypędzania złych duchów wewnętrzna radość i zaufanie Jezusowi. To potężna broń, której może często nie doceniasz. Przede wszystkim jednak Bóg wzywa Cię do głoszenia Dobrej Nowiny, czyli do przypominania innym na wiele sposobów, że to w Nim każdy znajdzie swoje schronienie.

Co może Ci w tej misji pomóc? Jezus daje wskazówki, które są skandaliczne dla świata, bo zaleca pozbycia się wszelkich zabezpieczeń. Mówi: „Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski!” (Mt 10,9-10). Tymczasem ludzie często całe życie spędzają na szukaniu poczucia bezpieczeństwa – zatracają się w pracy, szukają pewności w relacjach, wiedzy albo umiejętnościach. A Jezus powie, że szczęśliwi są ubodzy w duchu, czyli ci, którzy „u Boga” mają cały swój dobytek i wszelkie oparcie. Wbrew pozorom, to o wiele stabilniejsze niż jakiekolwiek zabezpieczenia na tym świecie!

Pan Jezus pokazuje Ci dziś, że szczęście polega na nieustannym przepływie dobra – darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Jeśli uświadomisz sobie, że wszystko co masz, nie jest Twoje, ale jest darem od najbardziej kochającego Ojca, łatwiej będzie Ci oddać to dalej, by innym sprawić radość. Ten przepływ Bożej energii powoduje, że świat staje się lepszy na Twoich oczach, a łaski mnożą się w zaskakującym tempie.

W czym pokładasz swoją ufność? Gdzie szukasz bezpieczeństwa?

Podziękuj dzisiaj za ogrom darów jakie codziennie spływają na Ciebie zupełnie za darmo. W jaki sposób się nimi dzisiaj podzieliłaś z innymi?

 

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni. Obecnie mieszkam w Poznaniu i zajmuję się duszpasterstwem powołań.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Paralotnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *