Maria Magdalena

Dziś obchodziliśmy wspomnienie św. Marii Magdaleny. Takie zacne święto, że nie może zostać pominięte! Od jakiegoś czasu to właśnie ona jest mi bardzo bliska i jak myślę o jej życiu po nawróceniu, to mam przed sobą obraz niesamowitej kobiety w każdym calu. Kocha całym sercem i jest wierna do samego końca. Nie boi się stać pod krzyżem chociaż wszyscy inni stchórzyli. Nie dziwne, że to właśnie jej, takiej wspaniałej Przyjaciółce, zechciał Jezus powierzyć największe przesłanie w historii zbawienia – że On żyje! To ona była pierwsza, by to usłyszeć. Patrząc na nią, nawrócenie wydaje się czymś oczywistym. O ile próbując naśladować Maryję możemy mieć wątpliwości jak bardzo uda nam się być jak Ta, której nawet grzech pierworodny nie dotknął… tak z Marią Magdaleną mamy o w wiele prościej. Jeśli Jezus wyciągnął ją z takiego bagna i przemienił jej serce, to i z moim poranionym i ciągle gubiącym się sercem poradzi sobie z pewnością.

Czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii moją ulubioną scenę biblijną. Jakie to prawdziwe, że tyle razy płaczę myśląc, że coś straciłam, a wystarczy podnieść wzrok i zobaczyć, że Bóg już stokrotnie więcej łask mi ofiarował w międzyczasie. I te znamienne słowa Jezusa, które kieruje do mnie każdego dnia: „czego szukasz?”, czyli „czy wiesz co jest naprawdę ważne?”, „co jest twoim celem?”, „jakie są twoje pragnienia”… i „nie zatrzymuj Mnie”, czyli „bądź wolna”, „nie przywiązuj się do niczego”, „żyj dniem dzisiejszym i nie oglądaj się wstecz”… wiele mądrości w tych słowach!

I jeszcze załącznik muzyczny z lat 80tych 😉

[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=K8lHHSV6pDs]

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni. Obecnie mieszkam w Poznaniu i zajmuję się duszpasterstwem powołań.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *