Rekolekcje paralotniowe – dzień 1: Pustynia

Bóg zaprasza na pustynię. Nie tylko zaprasza, ale zwabia, wyprowadza. Widzisz jak Mu się przy tym oczy świecą? Jak ukochanemu, któremu udało się porwać swoją ukochaną na niespodziewaną wyprawę w nieznane. Może się wydawać, że pustynia to słabe miejsce na wymarzoną randkę. Dlaczego Bóg nie wybiera rozkwitającego ogrodu, górskich skarp czy malowniczych jezior? Pustynia wydaje się pusta i pozbawiona życia, nie uwypukla wielkości stworzenia, żeby móc się nim zachwycić. Może właśnie dlatego. Jemu bardzo zależy, żeby do Ciebie mówić! Tak często dobra świata przysłaniają Ci Stwórcę, że On musi wyprowadzić Cię bardzo daleko, żebyś w końcu dostrzegła Jego miłość.

Po co Pan Bóg Cię zabiera tak daleko? Po to żebyś nabrała  perspektywy. Świat wygląda inaczej z lotu ptaka, z paralotni. Inaczej też wygląda, gdy pozwolisz sobie na odejście od codziennych spraw i problemów. Dlatego każde rekolekcje są czasem łaski. Jeśli powierzysz Bogu czas i zaufasz Mu, to będą się działy cuda, choć czasem będzie trzeba znosić trudy gorąca i suszy.

Pustynia nie jest miejscem gdzie Bóg chce zbudować dla Ciebie mieszkanie. On chce, żebyś po doświadczeniu pustyni wróciła do swojej codzienności. To tam znajdziesz Jego miłość, która otacza Cię nieustannie i której jest pełno na każdym kroku. Jeśli jej nie dostrzegasz, to właśnie dla Ciebie są te rekolekcje, dla Ciebie jest przygotowana pustynia od Boga, abyś uczyła się dostrzegania tego, co widzieć można tylko sercem.

W jaki sposób możesz dziś stworzyć swoją pustynię, w której Bóg będzie mógł do Ciebie mówić?

Bądź uważna na cichy głos Boga w Twoim sercu. Do czego Cię dziś zaprasza?

 

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni. Obecnie mieszkam w Poznaniu i zajmuję się duszpasterstwem powołań.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Paralotnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *