Wolność owcy

Dobry Pasterz to jedno z imion Jezusa, które najbardziej przemawiają do mojego serca. Tyle jest czułości w obrazie Boga niosącego człowieka jak owieczkę na ramionach. Często na modlitwie widzę siebie u stóp mojego Pasterza, gdzie mogę poczuć się bezpieczna i kochana.

Owieczkowa sceneria przypomina mi też o innym obrazie. Kiedyś wyobraziłam sobie jak wygląda najbardziej wewnętrzna część mnie, gdzie jestem całkowicie wolna, gdzie nie liczy się już sukces i porażka, gdzie nie ważny jest mój grzech i słabości, gdzie nic mnie nie powstrzymuje przed życiem w pełni, gdzie po prostu mieszka Bóg. W moim wyobrażeniu była to właśnie wielka łąka, po której ja galopuję ile sił w kopytkach z rozwianymi futrzastymi uszami. To kawałek mojego Nieba.

Zawsze po czwartej Niedzieli Wielkanocnej, czyli Niedzieli Dobrego Pasterza, przeżywamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Oczywiście modlimy się przede wszystkim o to, by w Kościele nie zabrakło pasterzy dusz i by miał kto nas prowadzić ku Bogu na tych życiowych ścieżkach, ale dla mnie to też czas modlitwy o to, by każdy odkrył swoje miejsce w tej owczarni. To czas myślenia o wolności, którą dostaje człowiek, który odnalazł swoją unikalną ścieżkę do świętości i postanowił z odwagą nią podążać. W tym roku szczególnie pamiętam w modlitwie o tych, którzy dalej tej drogi poszukują i rozeznają w którą stronę pociąga ich Pan Bóg i ich własne serce.

Oby każdy człowiek mógł odkryć w sobie wewnętrzną owcę, która z radością biegnie po życiowym pastwisku, ale też przechodzi przez ciemne doliny z ufnością, że Pasterz czuwa.

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni. Obecnie mieszkam w Poznaniu i zajmuję się duszpasterstwem powołań.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Refleksje z życia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *