Święty bez obcasa

Ostatnio, poszukując w internetach obrazów na hasło „święty”, znalazłam coś bardzo ciekawego – ten oto but! To but, który ma obcas, a jednocześnie nie ma obcasa.

Jestem pełna podziwu dla projektanta, który potrafił w tak genialny sposób spojrzeć na obuwie i choć ze świętym wiąże go teoretycznie tylko nazwa firmy „Saint Laurent”, jestem przekonana, że wiele nam mówi o świętości.

Święci to zwykli ludzie, tacy jak ja i Ty, ale potrafiący zobaczyć w życiu coś więcej. To ci, którzy chodzą po świecie, ale nie są z tego świata, bo pokochali Boga i bliźniego tak bardzo, że wpływało to na wszystkie ich decyzje. Podobnie jak kreatywny but, mają silną podstawę – dzięki temu jednocześnie twardo stąpają po ziemi i unoszą się ku górze, ale nie potrzebują obcasa, który by ich łączył ze światem.

Żeby założyć takie eleganckie czółenko na nogę potrzeba nie tylko zasobnego portfela (prawie 4000 zł 😉 ), ale też porządnej dawki zaufania. Brak widocznego obcasa sprawia, że nie jest łatwo uwierzyć, że ta wąska podstawa będzie wystarczająca do utrzymania naszego ciężaru. A jednak, kiedy się zaufa, można dokonywać wielkich rzeczy. Jeśli miałabym wybrać jedną cechę człowieka, która sprawia, że może liczyć na wyniesienie na ołtarze, nie miałabym wątpliwości. Święty nie musi być doskonały i bezgrzeszny, nie musi też dokonywać za życia cudów i tworzyć wielkich dzieł, ale musi ufać bezgranicznie w moc Boga, który jest w stanie pokonać wszelki grzech i słabość.

Kto wie czy w Niebie nie będziemy chodzić w takich właśnie bucikach? 😉

 

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni. Obecnie mieszkam w Poznaniu i zajmuję się duszpasterstwem powołań.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Refleksje z życia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Święty bez obcasa

  1. Krystyna Nalepa pisze:

    Nie wiem, czy w takich bucikach, ale na pewno na „palcach”, aby nie zranić innych, a tylko kochać.

  2. …oj, podejrzewam, że Niebo będzie łaskawsze dla mnie i nie dopuści do tego, abym miał kroczyć po świętych drogach w takich pięknych bucikach… ale nie na moją nogę 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *