Przenikasz i znasz mnie

Dzisiaj w liturgii śpiewamy psalm 139 zaczynający się od słów „Przenikasz i znasz mnie, Panie”. To słowa, które towarzyszyły mi podczas moich rekolekcji i przypominały, że jeśli tylko pozwolę, Duch Święty będzie mnie przenikać i zmieniać tak, bym była coraz bardziej podobna do Niego. Objawiał mi się On w postaci wiatru, który jest w stanie mnie ogarnąć mnie swoją miłością i sprawić, że czuję się bezpieczna i kochana.

Te słowa stały się też ważne na początku mojej nowej misji, bo rozeznawanie swojego życiowego powołania związane jest właśnie z odkryciem, że to Bóg zna nas najlepiej i  dlatego warto Jego pytać o najlepszą drogę. To dotyczy zresztą wszelkich decyzji w naszym życiu, bo będziemy zapraszać do nich Boga tylko wtedy gdy odkryjemy, że On w lekkim powiewie rozjaśnia nasze umysły, a nie powala huraganem zmian.

Bóg który zna nas najlepiej pragnie, żebyśmy zawsze wybierali życie w pełni, dlatego warto Mu się nie opierać 😉 Mam w tym roku ten wyjątkowy przywilej, by towarzyszyć tym, którzy będą poszukiwać Jego woli, więc pozwolę sobie na małą reklamę 😉 Serdecznie zapraszam do Pobiedzisk na Grupę Rozeznawania. Szczegóły na naszej stronie. Podajcie dalej!

 

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni, potem mieszkałam w Poznaniu i zajmowałam się duszpasterstwem powołań. Obecnie uczę informatyki w jednym z warszawskich liceów.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozeznawanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Przenikasz i znasz mnie

  1. tomek pisze:

    Chciałbym przeczytac o tym co trzeba zrobic i jak się subiektywnie przeżywa to, że człowiek się w sposób wolny otwiera na działanie Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *