Dary Ducha

Dziś szczególny dzień łaski, kiedy Duch Święty rozdaje prezenty. W tym roku chętnie poprosiłabym o dar rozmnożenia czasu albo przynajmniej bilokacji. Też tak macie? 😉 A jednak On przygotował coś innego. W naszych wspólnotach mamy bardzo fajną tradycję losowania darów i owoców Ducha Świętego. Interpretacje mogą być różne, ale najpopularniejsza jest taka, że to ten dar i owoc, którego w danym momencie najbardziej potrzebujemy. Mi w tym roku przypadł w udziale „pokój” – bardzo trafiony pośród ilości spraw i zabiegania! Pokój jednak nie bierze się znikąd. On jest owocem obecności Boga.

Dar, który wylosowałam, to dar „umiejętności”. Jest on odpowiedzialny za szczególne poznanie prawd wiary i pozwala intuicyjnie zrozumieć to co ciężko pojąć ludzkim rozumem. Ma też jednak jeszcze jedną funkcję – uczy odnajdować Boga we wszystkim (jak ignacjańsko!). Czy to nie jest właśnie to, czego potrzeba, by w sercu mieć pokój? Tylko tyle i aż tyle. Jeśli w każdej sytuacji będę w stanie odnaleźć Boga, to żaden lęk i niepokój nie będą mogły mnie dotknąć.

Z takimi łaskami, zapowiada się bardzo dobry rok! 🙂

O Ewa Bartosiewicz

Trafiłeś na blog archiwalny. Więcej o mnie przeczytasz na obecnym blogu: https://spojrzenieserca.pl/o-mnie/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Spojrzenie na Boga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Dary Ducha

  1. Krzysztof pisze:

    „W naszych wspólnotach mamy bardzo fajną tradycję losowania darów i owoców Ducha Świętego.” Bardzo fajny pomysl. Moze siostra cos wiecej nt temat napisac? Generalnie mam wrazenie, ze brakuje nam w Kosciele tradycji swietowania Ducha Swietego, tak jak jest mamy w Adwencie, Wielkim Poscie, czy chocby majowe. Oprocz Nowenny poprzedzajacej Zeslanie, nie spotkalem sie innymi formami „przypominania czy rozwazania dzialania Ducha sw”. A to wasze „losowanie darow i owocow” pozwala troche dluzej pamietac o tym co czyni Duch.
    pzdrawiam i dobrego dnia – z Duchem Swietym 🙂

    • s. Ewa pisze:

      Wygląda to tak, że w naszej Kapicy w dniu Zesłania Ducha Świętego pojawiają się dary i owoce, które można „wylosować”. W niektórych wspólnotach jest ich więcej i można sobie taki dar i owoc nawet zabrać do pokoju i powiesić nad biurkiem, żeby przypominał przez cały rok o działaniu Ducha Świętego 🙂 Często losuje się też dar i owoc dla całej wspólnoty. Oczywiście to na ile później będziemy o tym pamiętać, zależy od konkretnych osób, ale rzeczywiście tradycja jest fajna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *