Być Sercem Boga w świecie

jesusDziś nasze największe święto – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Serce Boga jest dla nas symbolem Jego niesamowitej miłości, którą pragniemy w świecie głosić. Ta misja wydaje się taka prosta, wręcz banalna dla niektórych, ale w praktyce okazuje się niesamowicie potrzebna. Tak wiele osób wierzy w Boga, który tylko szuka naszego potknięcia i żąda bezwzględnego przestrzegania reguł. Serce Jezusa to miejsce, gdzie znajdziemy lekarstwo na takie myślenie. Żeby usłyszeć czyjeś bicie serca, trzeba podejść do niego naprawdę blisko – wręcz z ufnością się przytulić. Tak właśnie blisko nas pragnie być nasz Bóg. To tajemnica niepojęta, ale też niesamowicie radosna wiadomość dla nas.

W tym roku czytamy w Ewangelii o Jezusie, który szuka zagubionej owcy tak długo aż ją znajdzie. I wtedy właśnie przytula ją tak mocno, by poczuła się naprawdę kochana. Ten kto pozwolił Bogu się odnaleźć, wie jakie to niesamowite uczucie. I taka właśnie nasza misja – pomagać innym dać się odnaleźć. Nasze konstytucje mówią, że odpowiedzią na zaproszenie Jezusa, jest „pozwalać Duchowi Świętemu, aby nas przemieniał i uzdalniał do życia w zjednoczeniu i upodobnieniu do Pana i do promieniowania przez naszą miłość i służbę miłością Jego Serca”. Oby właśnie to promieniowanie przemieniało nieustannie świat!

Mi dziś towarzyszą słowa z jednej z moich ulubionych pieśni Eucharystycznych: „Chlebie najcichszy”. Jest tam prośba do Jezusa, która pięknie wyraża życzenie jakie mam dla każdej z nas w tym szczególnym dniu: „Przemień mnie w siebie, bym jak Ty stał się chlebem. Pobłogosław mnie, połam, rozdaj łaknącym braciom. A ułomki chleba, które zostaną, rozdaj tym, którzy nie wierzą w swój głód.” Misja upodabniania się do Jezusa i bycia znakiem Jego miłości na ziemi nie jest zarezerwowana tylko dla nas. To misja dla każdego, kto pragnie, by Królestwo Boże już przyszło. Pokazujmy wszyscy swoim życiem, że to naprawdę możliwe!

O s. Ewa Bartosiewicz RSCJ

Jestem zakonnicą ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur). W 2015 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne i pracowałam jako katechetka w jednym z gimnazjów w Gdyni, potem mieszkałam w Poznaniu i zajmowałam się duszpasterstwem powołań. Obecnie uczę informatyki w jednym z warszawskich liceów.
Ten wpis został opublikowany w kategorii modlitwa, Sacre Coeur. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *